Irán alebo ako vznikol nápad ísť do Iránu

caravansary, monument, persian architecture-4516601.jpg

Pamätám si na deň, kedy mi preplo a dala som si do hlavy, že chcem ísť do Iránu. Bolo to na cestovateľskom veľtrhu BUBO bál, kam som chodievala na prezentácie o rôznych krajinách. Cely deň sedíte v Inchebe a počúvate ľudí, ktorí prezentujú rôzne destinácie. Proste magorizmus 😀

Už som bola na odchode po dobrom niekoľkohodinovom maratóne prednášok, keď sa na rad dostal IRÁN. O Iráne prednášal Ľuboš Fellner, majiteľ cestovky BUBO, ktorého som počúvala s otvorenými ústami a hltala každé jedno slovo. O tejto krajine som nemala veľa informácii, Irán bol pre cestovateľov vždy akési tabu, avšak on ho vykreslil tak, že som presne vedela, že RAZ…a takto to vždy začína..že RAZ… a už sa to drží v hlave.

Neexistuje krajina, kde by som povedala, že tam sa nedá, alebo tam by som nechcela ísť. Hľadanie informácii, leteniek, ubytovania, študovanie mapy, kombinácia a tvorba toho najlepšieho itineráru je pre mňa akýsi relax. Vyžívam sa v tom. Zrejme som sa minula povolaniu, lebo cestovný ruch mám dokonca i vyštudovaný.

Medzičasom som si pochodila Áziu, a keď už som videla z Ázie takmer všetko, čo som chcela, začala som sa obzerať po niečom inom. Niečom, čo mi troška vyrazí dych, bude to pre mňa nová výzva. Iránu sa naplnil svoj čas 🙂 Veľmi som tam chcela ísť, bola som tým posadnutá, avšak opäť nastala otázka, s kým. Ľudia, ktorým som spomenula moju najbližšiu destináciu, iba nepochopene krútili hlavou, čo som si to zase vymyslela. Ľudia predsa odtiaľ utekajú, sú to teroristi a ja sa tam trepem. Vedela som, že nepochodím asi u nikoho, iba u Zuzky, s ktorou som si už čo-to pocestovala. S malou dušičkou som sa jej opýtala, či by tam so mnou nechcela ísť.

Termín som mala určený –  na prelome septembra/októbra, kedy by som rovno oslávila moje narodeniny. Už si ani nepamätám, aká bola jej presná reakcia, ale nakoniec prikývla s komentárom, že to nie je zrovna jej DREAM DESTINATION, ale POĎME TEDA DO TOHO! Toto som potrebovala počuť! Viac mi nebolo treba. Plán bol 10 dní. Znova som mohla zabudnúť na okolitý svet a robiť činnosť, ktorú robím najradšej. Plánovať, googliť, vyrátavať, kombinovať, atď. 🙂

Takto vyzeral Irán v 70tych rokoch:

https://www.youtube.com/watch?v=T4M_EJzjItk

Pre priblíženie, kde sa asi Irán nachádza:


Kontaktujte nás tu: Kontakt

Sem vložte text nadpisu